Здобуток

ДЖУРА 2021

КНИГА ЗВИТЯГ

***   *****   ***

Організація гри в навчальних закладах спирається на учнівське самоврядування, засноване на традиціях козацького кола, вільного народного віче, і являє собою добровільне об'єднання дітей для виконання завдань гри. Гра проводиться Міністерством освіти і науки України за сприянням інших міністерств, відомств та громадських організацій. На загальнонаціональному рівні проводиться з 2009 року[1]. Новий поштовх у розвитку гра отримала 2015 року, коли вона була включена до Стратегії національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2016—2020 роки, затвердженої Указом Президента України від 13 жовтня 2015 року № 580. Метою гри є військово-спортивне і національно-патріотичне виховання української молоді на основі традицій українського козацтва.Учасники випробовують сили у  13 видах змагань.

Здобуток

Першим і важливим завданням рою «Фортеця» є козацько-лицарське виховання з основними елементами військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»), яка формує в учнів патріотизм, повагу до Батьківщини, державних та національних символів,  мужність, відповідальність, безпечний та здоровий спосіб життя.

Окрім виховної роботи та опікунського напрямку молоді козаки старшини досліджують історію Збройних Сил, героїв козацьких звитяг та популяризують воїнську звитягу.

Організовують роботу з патріотичного виховання юних  джур ліцею  у загальноліцейних  заходах до Дня Соборності, Дня Крут, Дня Революції Гідності тощо.

Уже четвертий рік впроваджується у житті нашого  НВК ( а тепер  ліцею) Всеукраїнська дитячо-юнацька військово-патріотична гра «Сокіл» («Джура»). Вона стала невід’ємною складовою національно-патріотичного виховання учнівської молоді. Виховна система гри «Джура» включає в себе постійну роботу у ліцеї протягом усього навчального року, дає можливість залучити до спільної дії учнів, педагогів, батьків, представників місцевого самоврядування та громадських організацій.

Виховна система гри «Джура» базується на козацьких традиціях. Така форма виховної роботи з учнівською молоддю є надзвичайно ефективною та актуальною, зважуючи на складні військово-політичні умови, що нині склалися в Україні. Високий рівень обороноздатності України може бути забезпечений не стільки новітніми зразками зброї, але, у першу чергу, високим рівнем патріотизму громадян, наявністю в них потрібних умінь та навичок із загально-військових дисциплін, вміння зберегти своє життя і здоров’я в умовах надзвичайної ситуації та військового конфлікту, надання першої допомоги, а головне – їхньої готовності захистити Україну від будь-якого агресора. Народ-патріот – непереможний.

Військово-патріотичне виховання учнівської молоді на засадах козацької педагогіки знайшло відображення у дитячо-юнацькій військово-патріотичній грі «Сокіл»(«Джура»). У рамках цього проекту в Михалківському  ліцеї  організовано молодих  козаків «Фортеця », який діє під гаслом: «За счинєє небо, за жовте колосся боротися треба, щоб краще жилося».

У  2016 році рій «Фортеця »  здобув  ІІ місце у районних змаганнях, у 2017-є переможцем І етапу районних змагань та виборов ІІІ місце ІІ етапу обласних змагань , у 2018 році посів І місце на І етапі районних змагань,  ІУ  - на обласному етапі. В 2019 році рій «Фортеця» зайняв ІІІ місце в районному етапі. Найкращих досягнень «Фортеця» домоглася в  конкурсі «Впоряд».          Протягом 2020-21  н.р. члени рою «Фортеця» є активними учасниками всіх заходів національно-патріотичного виховання в школі.

У жовтні до Дня Захисника Вітчизни було проведено «Козацькі забави» між учнями початкових класів

Не можна не згадати відзначення у школі річниці Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

Для участі в Акції «Новорічний подарунок захиснику Вітчизни» було організовано ярмарку

Результати змагань Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри « Сокіл» («Джура»).

06.06.2014 – Подяка команді « Патріот» Сокирянського району за участь в обласному етапі Всеукраїнської військово-патріотичної спортивної гри «Зірниця» з 2011 по 2014 рр.

08.04.2016 ІІ місце у районному етапі.

Види змагань: 1 місце «Впоряд»(стройові вправи),

1 місце  - «Ватра» .

08.04.2017 – І місце у районному етапі.

Види змагань: 1 місце-  таборування, 3  місце- «Пластун», 1 – перетягування канату, 2 місце - підтягування, 2 місце – «Козацька медицина», 3 місце  -«Впоряд»( стройова підготовка).

28-29.04.2017   ІІІ місце у загальному заліку II Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри « Сокіл» («Джура»)

Види змагань: 3 місце–стрільба, 1 місце –метання гранати, 1 – козацька медицина (практичне),2–таборування.

13.05. 2017- I місце в районному конкурсі »Обдарованість року»  в номінації  «Спортсмен року».

24-25.04.2018  І місце в районному етапі.

Види змагань : 1 місце – метання гранати, 1 місце – «Впоряд» (стройова підготовка,  1 місце – розбирання і складання АКМ,2 місце – «Пластун»,

2 місце- зі спорядження магазину набоями,2 місце – зі стрільби, 2 місце-зі стрільби, 2 місце –«Пластун».

03-05.05.2018 –  ІV місце в обласному етапі.(серед 21 команди міст, районів, ОТГ Буковини).

Види змагань: 1  місце – стрільба, 3 місце –розбирання і збирання автомату,  3 місце- таборування.

17-18. 05.2019 -  III  місце - у районному етапі.

Види змагань- 1 місце зі стрільби з пневматичної гвинтівки, 1  місце -  «Впоряд» ( стройова підготовка),     1   місце - з підтягуванні,      2 місце- зі спорядженні магазину набоями,      3  місце- в змаганнях з розбирання та збирання автомату.

2017 рік. Команда Михалківської ЗОШ на обласному етапі( Жук І., Місюрко В., Проданюк М.) 1 місце по стрільбі з пневматичної гвинтівки.

В індивідуальному заліку Проданюк М.- чемпіон області по стрільбі з пневматичної зброї.

2017 рік. Команда Михалківської ЗОШ  -бронзові призери обласного етапу.

2018 рік. Команда Михалківського НВК на строй        овій підготовці «Впоряд». м. Чернівці

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.