МК "Розпис великодньої писанки"

Date: 13 квітня 2023 о 15:05

В ОЗ  «Михалківський ліцей»   відбувся майстер-клас з писанкарства  для педагогів . Його провела з ініціативи ЗДНВР  Жук  Л.В.   учителька інформатики  , класний керівник 5 класу  Матвійчук Т.І., яка залюблена у творчість  у  всіх її виявах.

До заходу  долучилися охочі пізнати мистецтво українського писанкарства . Страсний тиждень – час для того, аби підготуватися до світлого Великодня, який тепер для кожного з нас відчувається по-особливому, адже ми маємо змогу святкувати найвеличніший день у християнському календарі завдяки нашим воїнам, які бережуть наші життя та нашу свободу. Учителі з презентації детальніше  дізналися  про багатовікову традицію писанкарства. Писанка має сакральне значення у нашій культурі. Наші предки ще споконвіків вбачали у яйці символ світобудови. Відповідно, на писанці зображали різні елементи, які складають сукупність процесів та явищ нашого життя – Сонце, дерева, зірки, символи пір року, природних явищ, плинності часу, перемоги життя над смертю. Важливо, що на писанці немає символів, які б означали щось негативне, та й сама писанка – сукупність добра і світла. червоний колір на писанці означає сам Великдень, а також любов та радість, жовтий – Сонце, зорі, тепло і врожай, зелений – весну, оновлення, природу, блакитний – небо, повітря, воду і здоров’я. Чорний колір на писанці теж не означає нічого поганого, навпаки – він є символом землі і життя після смерті Робили її лише з добрими намірами. Пам’ятаймо, що наш обов’язок – пізнавати, берегти та передавати наступним поколінням традиції і звичаї українського народу. писанкарство як явище, насправді було притаманним багатьом країнам світу, проте саме в Україні набуло особливо розквіту. Робили писанки різними способами, тож до нашого часу також дійшли такі варіанти Великодньої окраси як крапанка, травлянка, дряпанка тощо. Писанки у задумі наших предків означали життя та воскресіння, були оберегом від всього злого .  Далі кожен присутній мав змогу власноруч створити свою писанку, бо  опісля мандрівки до витоків древніх традицій, учасники майстер-класу перейшли до безпосереднього процесу творення писанки. Спершу за допомогою олівця окреслили ескіз свого майбутнього виробу, а вже далі, залучивши у справу писачки та кольорові барвники, по-справжньому поринули у магію творення сакрального.Учителі   зауважували : "Це — мистецтво. Люди роками малюють, а ми вперше пробуємо. Як кажуть: перший млинець нанівець. Але цей не буде нанівець. Буде гарно, як  ми  сподіваємось ".А  писанки оживали лініями, вигинами і барвами в руках учасників майстер –класу. Писанку  слід освятити, а тоді – подарувати дорогим людям із найдобрішими намірами.