Не спалюйте опале листя!

Date: 11 січня 2018 о 22:29

У багатьох осінь асоціюється з пожовклим опалим листям, димом розведених вогнищ. Спалення осіннього листя вже стало “доброю” звичкою майже кожного. Але чи замислювалися ми над тим, яким повітрям ми дихаємо і на якій землі живемо? В якому стані знаходиться ця земля? Мабуть, що ні. А даремно, адже багато в цьому світі напряму залежить від наших вчинків, відношення до матінки-природи та повсякденних дій. Ми живемо і навіть не підозрюємо, яку шкоду наносимо собі та природі, спалюючи листя та сміття, змушуючи тим самим себе та оточуючих дихати продуктами горіння.

Дим від спаленого листя складається з дрібних часточок, які містять компоненти-забрудювачі. Вдихання цих часточок може призвести до виникнення респіраторних захворювань, також спричинити приступи астми у деяких людей. Так як листя по своїй природі є вологим, у більшості випадків воно не горить, а просто тліє, чим сприяє вивільненню великої кількості вуглеводнів. Значна частка вуглеводнів у диму згорілого листя складається з поліциклічних ароматичних вуглеводнів, деякі з яких є канцерогенними, тобто сприяють виникненню ракових клітин.

Крім цього, з димом від листя, що горить, в повітря виділяються  діоксини, які ми вдихаємо. А потім скаржимося на слабкість, дратівливість, алергію,   а це - типові отруєння малими дозами діоксинів.

В опалому листі зимують такі корисні комахи, як сонечка, жужелиці, стафілінди та інші, а їх жертви, тобто тлі, щитівки, черв’ячки, кліщі та інші, зимують на гілках дерев. Спалювання листя призводить до загибелі корисних комах, а для шкідників, навпаки, створюються сприятливі умови.

Шар листя і опалих гілочок - чудове органічне добриво. Тому ми рекомендуємо на індивідуальних городах не спалювати рослинні залишки, а складати їх у компостні ями, де листя і гілки до весни перегниють, збагативши землю органічними речовинами.

Давайте шанобливо ставитись до  природи!