Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття...
Цього дня, 9 березня, у 1814 році з’явився на світ визначний поет, класик української літератури, мислитель, художник Тарас Григорович Шевченко. Сьогодні Україна відзначає 207-річчя від дня народження письменника.
"Це поезія бажання життя. Свобідного життя, всесторонній, нічим не опутаний розвій одиниці і цілої суспільності, цілого народу, – се ідеал Шевченка, котрому він був вірним ціле життя". Саме так висловився Іван Франко про поезію Тараса Григоровича Шевченка. І чи можна підібрати кращих та влучніших слів? Напевно, що ні.
Сьогодні ми відзначаємо 207-му річницю з дня його народження. Тож окрім вшанування пам'яті пропонуємо декілька цікавих фактів про нашого митця...
У 1975 році один із кратерів на Меркурії був названий на честь Тараса Григоровича Шевченка.
1384 – стільки пам’ятників Тарасові Шевченку встановлено у світі. З них в Україні налічується 1256 монументів, і ще 128 в 35 країнах світу.
Найменше у світі видання Кобзаря має розмір близько половини квадратного міліметра, що менше за макове зернятко.
500 м² – площа найбільшого портрета Кобзаря. Написаний він у Харкові на стіні 17-поверхового будинку за адресою проїзд Садовий, 30, і внесений до Книги рекордів України.
У Шевченка є дві могили: на Смоленському кладовищі в Петербурзі, місті, в якому він помер і був спочатку похоронений, та в Каневі. До Канева труну із тілом перевезли через два місяці після смерті поета, відповідно до його заповіту.
Пам'ятаймо, адже, як написав Василь Симоненко
Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття,
І голос твій нам душі окриля!
Встає в новій красі, забувши лихоліття,
Твоя, Тарасе, звільнена земля...