Профорієнтація школярів

Date: 16 грудня 2020 о 10:27
101 view

16 грудня до Михалківського ліцею з проорієнтаційним візитом завітали викладачі на учні Сокирянського ВПУ ,

яке очолює Бужак І.М. В Україні дедалі менше людей отримують професійну освіту, при цьому голод на робітничі кадри зростає. Вирішити цю проблему можна через широку просвітницьку комунікаційну кампанію. Щоб діти могли свідомо вибрати сферу майбутньої діяльності та дізнатися якомога більше інформації про світ робітничих професій, під час профорієнтаційної зустрічі з учнями 9 та 11 класів нашого ліцею викладачами та студентами Сокирянського ВПУ було проведено блискучі пізнавальні майстер-класи з професій :

-тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва “А1″,”А2″,”В1″,”Д1”,слюсар-ремонтник; водій автотранспортним засобом категорії “В”,”С1″;

-слюсар з ремонту колісних транспортних засобів; водій автотранспортних засобів категорії “В”, “С1”;

-кухар; кондитер;

-кухар; офіціант;

-оператор комп’ютерного набору; конторський службовець .

Під час заходу заступник директора Сокирянського ВПУ

Кушнір В.І. розповів старшокласникам про те, що незабаром кожен із них повинен буде вирішити дуже важливе питання – який життєвий шлях обрати. Від правильного вибору професії залежить щастя людини. Якщо у професійній сфері людина здатна реалізувати себе як особистість, а ще й до того заробити гроші, щоб задовольнити свої потреби, можна вважати, що зроблено правильний професійний вибір.Говорилося також про потреби ринку праці, престиж робітничих професій та перспективи подальшого працевлаштування і фахового зростання, професії, що можуть стати запорукою стабільного розвитку особистості, а також про важливість розкриття власних можливостей, бажань, талантів.

Також михалківські школярі дізналися, що для того , аби свідомо обрати професію, необхідно ознайомитися з інформацією про актуальні професії на ринку праці, реально оцінити свої можливості, з’ясувати, чи відповідають вони вимогам обраної про­фесії. Учасникам заходу продемонстровано анімаційні профорієнтаційні відеоролики.

Школярам психолог ВПУ запропонувала пройти тестування на визначення типу рекомендованої професійної діяльності.

Порадували присутніх художні номери гостей: пісня та дует духовиків.

На завершення фахівці ВПУ зазначили, що не варто забувати, що основою успіху в будь-якій сфері діяльності є невтомна праця, вдосконалення своїх навичок та розвиток природних здібностей.