“Борітеся – поборете! Вам Бог помагає!”
Червоною ниткою інтегрованого бінарного уроку (укр.літ., географія, образотворче мис
тецтво., худ.культ.) та уроку української мови ( твір-роздум "Шевченко в моєму серці ") пройшла багатогранна творчість батька нашої української нації - Т.Г.Шевченка, проведеного вчителем української мови та літератури Мазур С.В.в 6 класі. На початку уроку вчитель зробила ніби ревізію дитячих знань – розпитала про те, що вони вже знають про письменника... Відповіді на питання вікторин відкрили двері до Шевченкової світлиці, де красномовні кореспонденти ознайомили присутніх з невідомим Шевченком - автором "Букваря південноруського", розробником програми навчання в народних та недільних школах, меценатом та дуже освіченою людиною -правдолюбом...
З Шевченком-худож-ником ознайомила присутніх вчитель образотворчого мистецтва Людмила Василівна Кумань...
Як естета, Шевченка оцінила вчитель художньої культуриТ.В.Вишивана...Доторкнувшись до багатогранної творчої особистості Тараса Шевченка, дивуєшся: як водній людині змогли поєднатися поет, прозаїк, перекладач, публіцист,майстер офорта і графіки, живописець, ілюстратор, маляр, фотограф, мандрівник, винахідник, археолог,філософ, історик, актор, співак, режисер, драматург, театральний критик..
Має також наш геній багато імен – від патетичного Кобзаря до дружнього Ше, він постійно присутній у нашомуповсякденні (від шкільних підручників до трендових відео в Tik-Tok, від пафосних пам’ятників до графіті на революційних барикадах). Він домінує в нашому культурному просторі...Тож що спонукає нас читати Шевченка? Може, бажання зрозуміти, чому його твори, написані два століття тому, і досі мають такий потужний вплив: надихають і обпікають?”, – запитує вчитель.
Шевченкове “Борітеся – поборете! Вам Бог помагає!” звучало на Революції Гідності (2013–2014 рр.) і лунає в окопах незламної України під час повномасштабної війни.
Учні, занурившись в епоху Шевченка , із захопленням відкривали присутнім одну за одною невідомі грані Шевченкового життя і творчості... Написавши в кінці власне висловлювання з елементами роздуму " Шевченко в моєму серці"